top of page

Proces zakázkového šití

Výběr modelu

První krok v procesu zakázkového šití je spojit se se mnou.

 

Napište mi zprávu a popište Vaši vizi. Budu ráda, když připojíte obrázky, abych měla co nejlepší představu o tom, co společně budeme vytvářet.

Poté Vám zašlu hrubý odhad ceny za práci a ceny za materiál. 

Následně se společně dohodneme s na schůzce v mém ateliéru.

Na první schůzce, která proběhne v ateliéru na pražských Vinohradech, společně probereme detaily Vaší představy. 

Od tvaru výstřihu až po délku vlečky, pomůžu Vám výběrem každé maličkosti. Vybereme i materiál a následně proběhne měření.

Poté, co dáme dohromady finální podobu produktu, budu moci přesněji odhadnout konečnou cenu a domluvíme se na datu první zkoušky. 

Schůzka

1. zkouška

Na každou zkoušku s sebou mějte boty (zvláště, pokud se bude jednat o model s dlouhou sukní nebo dlouhými nohavicemi) a také spodní prádlo stejného druhu. 

První zkouška je nejdůležitější součástí procesu šití na zakázku. Ve spoustě případů je na zkoušku použit náhradní materiál, aby se předešlo zbytečnému plýtvání originálního materiálu. 

Každé tělo je originální, takže se na zkoušce vše pečlivě špendlí, zakresluje a zaznamenává, aby Vám vše sedělo perfektně.

Je důležité důvěřovat procesu!

Na druhé zkoušce již model začíná nabývat finální podoby. Upravují se možné nedokonalosti ve střihu, zakresluje se délka. 

Na třetí zkoušce pak již zkoušíte finální produkt a poté si ho odnášíte domů. 

Pokud se jedná například o složitější model, nebo dojde v průběhu zkoušek k více úpravám, může se stát, že je hotový výrobek odevzdáván až na čtvrté zkoušce.

Co je nejdůležitější: nebojte se říct, co byste si přály změnit! 

Společně tak dáme dohromady něco překrásného! 

2. a 3. zkouška

bottom of page